22 Haziran 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Patent Belgesi İçin Destek Alın

Bir ürün ya da projenin, kullanım haklarına sahip olmak ve hem Türkiye, hem de diğer Avrupa ülkelerinde ürün haklarının korunmasını istiyorsanız, bu durumda istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik başvurularda bulunmanız gerekmektedir. Elbette ki, patent belgesi almak için, projenize uygun bir başvuruyu TPE tarafına yapmanız gerekmektedir. Bu durumda, doğru ve net adımlar atmak üzere, firmamızdan profesyonel olarak danışmanlık hizmetleri de alabilirsiniz. Böylelikle, süreç daha verimli ele alınırken, projenin ret cevabı almaması için olası problemlerden ortadan kaldırılarak, kişilere destek verilecektir.

Patent belgesi için neler gerekiyor?

İlk olarak, Türkiye sınırları içerisinde mi yoksa Avrupa ülkeleri için mi alınacak olması önemlidir. Bu durumda başvuru yapılacak olan kurumda da değişiklik görmek mümkün oluyor. Örnek olarak; Türkiye sınırları içerisinde kullanım haklarının korunması gereken bir ürün için, patent başvuruları; ‘’ Türkiye Patent Enstitüsü ‘’ tarafına yapılması gerekiyor.

İkinci bir seçenek olarak, Avrupa ülkelerinin bir tanesi ya da birkaç tanesi için geçerli olması istenen patent belgesi için ‘’ Avrupa Patent Ofisi ‘’ ( EPO ) tarafına bir başvuru sağlamak gerekmektedir. Bu bilgiler ele alınarak, gerekli evraklar dahilinde başvurular gerçekleştirilebilir.

Patent başvurusu için gerekli evraklar

                Bu konuda firmamız, gerekli olan tüm profesyonel danışmanlık hizmetlerini veriyor. Diğer içeriklerimizde, detaylı olarak patent başvurusu için gerekli evraklar sıralanmış olurken, yine bu evrakların hazırlanması için de teknik hizmet almak, başvuru sürecinin daha olumlu geçmesi adına önemlidir.

Örnek olarak; mevcut olan projenin görsel sunumları ve özet sunumları hazırlanması gerekmektedir. Bu iki evrak, başvuru esnasında gerekli olanlar arasında. Her ne kadar projeniz TPE şartlarına uygun olmuş olsa bile, eğer ki sunumu iyi yapılmaz ve ayrıntıları ile açıklanamaz ise, ret alma ihtimali yüksektir. Bundan dolayı profesyonel olarak bir süreç işletilmesi için, hem danışmanlık hem de vekillik hizmetleri oldukça önemlidir.

Patent vekillik hizmeti

                Sizlerde, patent belgesi alma sürecini hızlandırmak ve verimli bir süreç sonrası başvuruların onay almasını istiyorsanız, firmamız dahilinde, vekillik vererek, tüm sürecin daha profesyonel olarak gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü